Edukacja hydrologiczna Dzieci i Młodzieży, w ramach Światowego Dnia Wody 2014

W poniedziałek 24 marca 2014 r. SKN Hydrologów odwiedziło w ramach realizacji projektu pt.: "Edukacja hydrologiczna Dzieci i Młodzieży, w ramach Światowego Dnia Wody 2014", Publiczne Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Opolu. Głównym zamierzeniem podjętych w projekcie działań było zainteresowanie wychowanków przedszkola tematyką wody, oraz promocja Uniwersytetu Opolskiego.

Członkowie Koła: Joanna Liśkiewicz, Mateusz Ulańczyk i Karina Kózka starali się pokazać dzieciom i przybliżyć zasadę działania sprzętu służącego do poboru prób wody do badań, oraz pomiarów stanu wody. Studenci zachęcali dzieci do wykonywania prostych doświadczeń związanych z wodą, oraz starali się ich zainteresować ich tematyką wody poprzez opowiadanie różnego rodzaju „ciekawostek związanych z wodą”.